Jdi na obsah Jdi na menu
 


výbava pro pejska

19. 3. 2008

                       Výbava pro pejska a na výstava I.

Pokud si pejska teprve pořizujete, nebo se poprvé chystáte na výstavu, připravila jsem zde seznam základních věcí, které se vám určitě budou hodit a ještě pár vychytávek, o kterých třeba nevíte, a ušetří vám čas a práci. Na kynologické potřeby byste si měli vyhradit místo. Můžete si na zdi vyrobit například věšáček na vodítka, nebo je dát do nějaké poličky či skříňky.

Obrazek

Vodítka:

Obrazek

1.reflexní fodítko s držadlem- výborné do tmy  a rukojeť má úložný prostor na sáčky na exkrementy a misku na vodu skládací. V noci budete vydět autům a nemůže se vám stát, že nebudete mít sáček, aby jste po svém miláčkovi uklidily.

2.pevné vodítko- které si můžete dát přes rameno a budete mít ruce volné. Dá se různě zkracovat, což je obrovská výhoda.

3.krátké pletené vodítko je dobré při výcviku např.poslušnosti, protože nikde nezavazí a je lehké.

4.další krátké vodítko na výcvik. Je hladké, takže pokud pes táhne, nebudete mít odřené ruce.

5.flexi vodítko- na trénink přivolání, nebo na procházky v terénu.

Výstavní vodítka:

Výstavní

Obrazek

Výstavní vodítko by mělo být dostatečně dlouhé, ale tak, aby nezavazelo a pohodlně se smotalo do ruky. Existují buť hladké, pletené, kožené, řetízkové. Vyskytují se ve velké škále barev, takže si vyberete stejnou barvu jako má váš pes srst. Aby vodítko neklouzalo na krku jsou buť vodítka s kroužkem nebo sponkou.(hnědé)

Obojek:

Obrazek

1.se šátečkem- spíše módní doplněk, dělá se v různých barvách i materiálech

2.vodítko s ochranným cuplíkem- pevný obojek, který má speciální dvojitou ochranu, aby se obojek nerozepl. Momentálně je velmi oblíbený a praktický.

3.obojek stahovací kovový - rozhodně by psa neměl škrtit

4.postroj - pro pejsky, co se rádi vyvlékají z obojků zajistí bezpečnou chůzi. Používají se i při výcviku např. obrany.

Výlety a cestování:

Obrazek

1.cestovní láhev na vodu- hodí se na výlety a další akce. Má závěsnou karabinku, takže si ji můžete připevnit i na batoh a voda teče přímo do černé nádobky připevněné k láhvy.

2. zásobník na pamlsky- dá se připevnit k oblečení, uložíte si do ní palmsky a hurá na výcvik..

3. miska skládací cestovní - na vodu i žárdlo a nemusíte sebou tahat nerez nebo plastovou těžkou misku

4. výstavní klec- pokud si pejsek na klec zvykne, můžete jej používat jako bezbečná schránka v autě, nebo na závodech či výstavách. Pejsek si v ní odpočine, protože je to známé prostředí z domova a navíc se nezašpiní. Mohou se dokoupit kolečka, přikrývka, úpravní deska,..

Hračky:

Obrazek

1.uzel přetahovací

2.balónek se šňůrkou - ten mé pejsky nikdy nezklamal. Dá se s ním přetahovat a pes jej může uchopit i za provázek.

3. a 5. pískací hračka

4.tenisák

Úložný prostor pro pamlsky:

Obrazek

Náhubek:

Obrazek

Náhubky jsou kožené, plastové (viz.obrázek), kovové. Koupíte je ve všech velikostech.

Léky: (ne lékárnička)

Obrazek

Určitě byste měli mít dezinfeci, když se stane nějaká ta nehoda. Podle potřeby pejska oční a ušní kapky, sprej proti vnějším parazitům (blechám),....

Kleštičky na drápky:

Obrazek

Pokud máte ve stříhání drápků praxi, není na škodu si koupit kleštičky na drápky. Musíte je stříhat velmi opatrně, abyste neustřihli i nerv.Pokud se bojíte, nechte tuto proceduru raději na veterinárním lékaři.

Dentální tyčinky:

Obrazek

Pejsek potřebuje také čistit zoubky, takže existují tyčinky, které spolehlivě odstraní zubní kámen a pejsek má ještě odměnu. Předejdete tak zánětům dásní a případnému odstraňování zubního kamene u veterinárního lékaře pod narkózou.

Sáčky ne exkrementy:

Obrazek

Pejskek potřebuje také pelech, boudu, krmivo. Štěně od malička krmte kvalitním krmivem, předejdete tak nemocím, zažívacím problémům,... Na trhu je velké množství kvalitních krmiv, nenechejte se nalákat reklamou a odvrátit cenou.